Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] static.infoaxe.com sitesi nasıl kaldırılır?

672 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu tarayıcı gasbı olarak Static.infoaxe.com sitesini AdwClenaer programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bundan bahsetmek isterim.

Bilgisayarımıza bulaşan bu yönlendirme sitesi Static.Infoaxe.com bilgisayarımıza kurduğumuz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. bulaştıkları an itibari ile bilgisayarın internet tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirirler burayı kullanmayı zorlarlar.

Şimdi gelelim bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorlarını kaldırmaya.

1- Yöntem ; Program kurmadan Kaldırma ;

Daha Önceden aramasayfam için hazırladığım bu video ile aynen Static.Infoaxe.com için de geçerli sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Static.Infoaxe.com yazarak düzeltmeniz.

2-Yöntem ; Program kurarak kaldırma ;

Konunun başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını indirip kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızda bu programı çalıştırmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak bu program ile taratma işlemini yapıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı taratma işlemini yaptık dan sonra static.infoaxe.com ile ilgili tüm zararlı girdileri Clean butonu ile siliyoruz. Bilgisayarımız yeniden başlıyor bu arada

adw

 

Bilgisayarımızın yeniden başlaması ile bilgisayarda yüklü internet tarayıcıların kısayol özelliklerine teker teker girerek hedef url deki http://www.static.infoaxe.com uzantısını silmek olacaktır.

speed find arama motorunu kaldırma

 

Yukarıda resimde görüldüğü gibi hedef uzantıda http://www.Static.Infoaxe.com uzantılarını tüm tarayıcılardan siliyoruz. Bu işlem sonunda Tarayıcıların Ana sayfa ayarları eğer ki Static.Infoaxe.com ayarlı ise bunu google yada bir başka siteye ayarlayarak kurtulmuş olacaksınız. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın