Sponsorlu Bağlantılar

start.mysearchdial.com sayfası nasıl silinir?

883 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu yönlendirme sitesini AdwCleaner programı ile kaldıracağız , bu işleme başlamadan önce bira bu konuda bahsetmek istiyorum. Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar , bulaştıkları an itibari ile tarayıcıların yapısını değiştirdik den sonra sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirirler ve bu motorları kullanmanıza zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorlarını nasıl kaldıracağımıza iki yöntem deneyeceğiz.

1- Adım  Program Kurmadan aldırma ;

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen start.mysearchdial.com için yapabiliriz metot aynıdır sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine start.mysearchdial.com yazarak düzeltmeniz olacaktır.

 

2- Adım Program Kurarak Kaldırma ; 

Konu başında dediğimiz gibi AdwCleaner Programı indirip kuracağız. Bu programı Bilgisayarımıza indirip kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza indirdiğimiz AdwCleaner programını ile bilgisayarımızı taratma dan önce diğer çalışan programları kapatarak Scan Butonu ile taratıyoruz.

 

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızla Taratma işlemini yaptık dan sonra start.mysearchdial.com ile ilgili zararlı girdileri işaretliyoruz ve Clean butonu ile siliyoruz. bu işlem sonucunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır

adwBilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

mywebfind sayfasını kaldırma

Örnek Resimde Görüldüğü gibi Hedef kısmındaki http://www.start.mysearchdial.com  uzantısını tüm tarayıcılardan kaldıracağız.

Bu işlemleri tüm yüklü tarayıcılarda yaptık dan sonra İnternet Tarayıcıların Ana Sayfa start.mysearchdial.com ayarlı ise bunu Google yada istediğiniz bir başka siteye ayarlayabilirsiniz. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın