Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] searche.tb.ask.com arama motoru nasıl kaldırılır?

1.044 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan Bu Sahte Arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu konuda biraz kısa bilgi vermek istiyorum.

Bu sahte arama motoru Searche.tb.ask.com  bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak bilgisayarımızın internet tarayıcılarını etkiler ve sizi bu sahte arama motorunu kullanmaya zorlarlar. Peki Bu arama motoru Searche.tb.ask.com  nasıl temizleriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz.

1-Adım Program Kurmadan Kaldırma ;

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Searche.tb.ask.com  için uygulaya bilirsiniz.

 

2-Adım Program Kurarak Kaldırma ;

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza Adwcleaner programı kurarak kaldırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza kurduğumuz adwcleaner programı ile tarama yapmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak Scan ile tarama yapınız.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Searche.tb.ask.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliniz.

adw

 

Bu işlem sonucunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra bilgisayarda yüklü internet tarayıcıların Özellikler bölümüne giriniz.

mywebfind sayfasını kaldırma

 

Örnek Resimde olduğu gibi Hedef kısımda http://www.Searche.tb.ask.com  uzantılarını tüm internet tarayıcılardan siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz.

Daha sonra bilgisayarımızın  internet Tarayıcıların Ana Sayfalarında Searche.tb.ask.com var ise bunu google yada bir başka site ile değiştiriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın