Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] isearch.avg.com arama motoru nasıl kaldırılır?

344 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motoru  isearch.avg.com   AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bu konudan bahsetmek istiyorum. Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motoru bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaştıkları an itibari ile web Tarayıcılarını etkiler ve sizi bu sahte arama motorunu kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorunu temizlemeye ;

1-Adım Program Kurmadan Kaldırma ;

 

Daha  önce aramasayfam için Hazırladığım video izleyerek aynen  isearch.avg.com  için uygulaya biliriz. sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine  isearch.avg.com  yazarak düzeltmek olacaktır.

 

2-Adım Program Kurarak Kaldırma ;

Konu Başında Dediğimiz Gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı indirip kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza kurduğumuz Adwcleaner ile taratma dan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak Scan ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı Tarattık dan sonra isearch.avg.com ile ilgili zararlı girdileri siliyoruz.Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra internet tarayıcıların özellikler bölümüne girerek Hedef Kısmındaki isearch.avg.com uzantılarını sileceğiz.

mywebfind sayfasını kaldırma

http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresi üzerinden indirin ve yükleyin. Yukarıdan Örnek Resimde olduğu gibi  Hedef kısmındaki http://www.isearch.avg.com  uzantısını siliyoruz. Bunu tüm Tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak Bilgisayarımızdaki Tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada bir Başka siteye Ayarlayınız. Kolay Gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın