Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] searchandseek.com sayfası nasıl kaldırılır?

4.564 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza Bulaşan Bu Browser Hijackers olan Searchandseek.com Sitesini AdWcleaner Programı ile kaldıracağız . Kaldırmadan önce bu sahte arama motorlarından bahsetmek istiyorum. Bu sahte ara motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz Demo veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve İnternet Tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek buradan arama yapmanızı zorlarlar zamanla bilgisayarınız yavaşlamasına kadar gider.

Şimdi Gelelim Bu Yönlendirme sayfasını kaldırmaya ;

Programsız Kaldırma : 

aramasayfam için hazrladığım bu video izliyerek aynen Searchandseek.com sitesi içinde yapabilirsiniz metod aynıdır sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine Searchandseek.com yazmanız olacaktır.

 

Program ile Kaldırma : 

Başta Dediğim Gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresi üzerinden indirin ve yükleyin.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza AdwCleaner kurdukdan sonra Scan Butonu ile taratıyoruz.adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık sonra searchandseek.com ile ilgili zararlı girdileri işaretliyoruz ve Clean Butonu ile siliyoruz. Bilgisayarımız kendini resetliyecektir. Daha sonra Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Masa Üstündeki Yüklü Web Tarayıcıların Özellikler  Kısmına giriyoruz.

adw

Özellikler Kısmına girdiğimizde http://www.Searchandseek.com uzantısını siliyoruz.

searchandseek sayfasını kaldırma

Resimde Görüldüğü gibi işaretli uzantıyı siliyoruz. Bunu bilgisayarımızda yüklü tüm tarayıcılar için yapıyoruz. Daha burdaki işlemi tamamlayıp İnternet Tarayıcılarındaki Ana Sayfalarındaki Searchandseek.com ayarlı ise bunu google yada istediğimiz bir siteye ayarlıyoruz. bu kadar Kolay Gelsin

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] searchandseek.com sayfası nasıl kaldırılır? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. mozilla Web Tarayıcıların Özellikler Kısmına girdim yazıyı silmeye çalışıyorum erişim engellendi diyor ?

  2. özelliklere girince hedeften uzantıyı sildirmiyor. erişim engellendi uyarısı geliyor. ne yapmamız gerek ?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın