Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] portaturk.net sayfası nasıl kaldırılır?

572 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın İnternet Tarayıcı Yapısını Değiştiren Bu arama motorunu AdwCleaner Programı ile Kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bilgisayarımıza bulaşan ve internet tarayıcınız yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorunu kullanmanıza zorluyan browser hijackersler bilgisayarımıza indirdiğimiz Demo yada Ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama sayfasını kaldırmaya ;

Program kurmadan Kaldırma ; 

aramasayfam için hazırladığım bu video izleyerek aynen portaturk.net için uyarlayabilirsiniz metod aynıdır sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine portaturk.net yazmak olacaktır.

Program Kurarak Kaldırma ; Başta Dediğim gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner programı çalıştırmadan diğer programları kapatarak Bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı Tarattıkdan sonra  Portaturk.net ile ilgili zararlı girdileri işaretliyoruz ve Siliyoruz.Bu girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlıyor. Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Masa üstünde yüklü olan internet tarayıcıların kısayol Özelliklerine giriyoruz.

adw

 

Özelliklerine tüm internet tarayıcılar için yapıyoruz . Özellikler bölümünde hedef uzantı kısmında http://www.Portaturk.net  ile ilgili girdileri siliyoruz.

portaturk removal

 

Resimde işaretli olan uzantıyı http://www.portaturk.net siliyoruz. Bunu Tüm tarayıcılar için yapıyoruz. Daha sonra bilgisayarımızdaki İnternet Tarayıcıların Ana Sayfaları Portaturk.net  olarak ayarlı ise bunu google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Böylece Kurtulmuş oluyoruz. Kolay Gelsin

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın