Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü ] search.strtpoint.com arama motoru kaldırma

80 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen Search.strtpoint.com  ve buna benzer arama motorlarını AdwCleaner Programı ile kaldıracağız . Search.strtpoint.com gibi arama motorları bilgisayarımıza deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler yapısını değiştirerek sizi bu sayfalara yönlendirirler.

Search.strtpoint.com  arama motorunu nasıl temizleyeceğiz . bunun için iki farklı yol izleyeceğiz  AdwCleaner programı ile ve manuel ile registry kayıtlarını temizleyeceğiz. Şimdi gelelim Search.strtpoint.com kaldırmaya ;

1-Adım ( Manuel )  ;

Bilgisayarımızın tarayıcını gasp eden Search.strtpoint.com registry kayıtlarını temizlemeye bunun için daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Search.strtpoint.com arama motoru için uygulayacağız.

aramasayfam ile uygulama metot aynıdır. Sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Search.strtpoint.com yazarak düzeltmektir.

2-Adım ( AdwCleaner ) ;

Konu başında dediğimiz gibi AdwCleaner programı ile bilgisayarımızın registry kayıtlarını temizlemek olacaktır. Bu program ile tarama yapmadan önce diğer çalışan programları kapatarak çalıştırmak olacaktır.

 

AdwCleaner programı Nasıl Kullanılır ?

Bu program ile registry kayıtlarını temizledik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Yeniden başladık dan sonra bilgisayarda silinen zararlı kodları ve dosyaları size bir rapor halinde verecektir.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra bilgisayarımızda yüklü olan Yandex-Chrome-Mozilla-Explorer gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve Hedef kısmındaki uzantıları kaldırıyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef kısmında http://www. Search.strtpoint.com uzantısını tüm tarayıcılardan siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Son olarak tarayıcıların anasayfa ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlayacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın