Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] search.easylifeapp.com arama motoru kaldırma

204 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bilgisayarımıza bulaşan bu yönlendirme sayfasını AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum.

Bu yönlendirme sitesi Search.easylifeapp.com bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak Tarayıcılarımızı etkiler ve tarayıcılarımı her defasında kullandıkça sizi bu Search.easylifeapp.com arama motoruna kullanmaya zorlar.Tarayıcınızı etkilen bu search.easylifeapp.com sitesi daha sonra sizi başka bir arama motoru olan websearch.helpmefindyour.info kullanmanızı sağlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorları olan Search.easylifeapp.com sayfasını nasıl sileriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz Bu adımları aşağıda videolu ve resimli olarak görebileceksiniz.

1-Adım :

Daha önceden aramasayfam için video izleyerek aynen Search.easylifeapp.com sitesi içinde uygulaya bilirsiniz. uygulama metot aynıdır. sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Search.easylifeapp.com registry kayıtlarından temizleyerek silmenizdir

2-Adım :

Konu başında değindiğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programını kuracağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza yüklediğimiz bu AdwCleaner programı ile bilgisayarımızı taratacağız. Taratma dan önce diğer çalışan uygulamalar var ise onları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra search.easylifeapp.com ile ilgili zararlı girdileri siliyoruz.

adw

 

Bilgisayarımdan bu zararlı girdileri sildik den sonra Bilgisayarımız Yeniden başlayacaktır. Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü tarayıcıların ( Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex ) gibi tarayıcıların Özellikler Bölümüne gelerek Bu ayarlara geliyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resim olduğu gibi Tarayıcıların özellikler bölümüne girdik den sonra Hedef yazan kısımdaki “http://search.easylifeapp.com” uzantısı tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Bunu tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Son olarak ise Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlıyoruz ve çıkıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın