Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] safehomepage.com yönlendirme sayfası nasıl silinir?

399 views
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motoru safehomepage.com AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu konuda biraz bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza yüklediğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşan bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. bu sahte arama motorları zamanla bilgisayarınızı yavaşlatmaya kadar gider.

Şimdi Gelelim bilgisayarımızdan bu sahte arama motorlarından kurtulmaya ; Bu tür zararlı yazılımlardan iki türlü kurtuluruz program yüklemeden registry kayıtlarını temizleyerek diğer ise bilgisayarımıza adwclaner programı kurarak.

1-Adım :

Bilgisayarımız Registry kayıtlarını temizleyerek başlayacağız. Bunun için hazırladığım video Youtube tabanlı olduğu için şuan erişim sınırlaması olduğu için burada yayınlamadım. isteyen olursa youtube link atabilirim.

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programı  “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirip kuruyoruz. Bu program ile zararlı girdileri sileceğiz.

adwcleaner scanner virus

Bu programı kurduk dan sonra bilgisayarımızı  AdwCleaner ile taratıyoruz bu işlem için diğer çalışan programları kapatarak taratınız.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızda taratma işlemini yaptık dan sonra safehomepage.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip siliniz.Bu işlemden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü tarayıcıların Özelliklerine teker teker giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Özelikler bölümüne girdik den sonra yukarıda örnek resimde olduğu gibi http://www.safehomepage.com  uzantısını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son adım olarak bilgisayarımızda Tarayıcıların Ana Sayfalarını google yada bir başka siteye ayarlayınız. bizi Takip etmeye devam ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın