Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Safe.v9.com arama motoru nasıl kaldırılır?

308 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlarımızın tarayıcısını gasb eden bu arama motoru Safe.v9.com AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vereceğim. Bilgisayarımıza yüklediğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarınızı her kullanmaya açtığınızda sizi bu arama motoru Safe.v9.com yönlendirir.

Zaman ile bu arama motoruları bilgisayarlarınızı yavaşlatmaya kadar gider peki bu arama motorunu nasıl kaldıracağız . Bunun için aşağıdaki adımları izleyerek nasıl yapıldığı öğrenebilirsiniz.

1-Adım :

Bilgisayarın registry kayıtlarını temizleyerek bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Bunun için aramasayfam için  hazırladığım video izleyerek bunu aynen Safe.v9.com sitesi için gerçekleştireceğiz.

 

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi Adwcleaner programı ile kaldıracağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızı AdwClenaer programı ile taratma dan önce diğer çalışan programları kapatmakda fayda vardır.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Safe.v9.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek silelim.Silme işleminden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex gibi tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Özellikler kısmına girdik den sonra Hedef kısmında http://www.Safe.v9.com uzantısını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcı özelliklerinden kaldıracağız. Son olarak ise Tarayıcıların ana sayfa Ayarlarını Google yada bir Başka siteye ayarlayarak sonlandıracağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın