Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] qtype.inspsearch.com arama sayfasını kaldırma

277 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Bilgisayarımıza bulaşan  qtype.inspsearch.com tarayıcı gasbından nasıl kurtulacağız bunun hakkında bilgi vereceğim bu işleme başlamadan önce biraz ön bilgi vermek istiyorum.  qtype.inspsearch.com gibi yönlendirme sayfaları bilgisayarımıza deneme yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak sizi bu yönlendirme sayfalarını kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu yönlendirme sayfalarından kurtulmaya nasıl kurtulacağımız hakkında bilgi vermek istiyorum.  qtype.inspsearch.com sayfasını iki yol ile kaldıracağız aşağıdaki adımlar sizlere yardımcı olacaktır.

1-Adım :

ilk yöntem bilgisayarmızdan Registry kayıtlarını düzelterek başlayacağız . Bunun için daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek size nasıl yapıldığı hakkında video izleyerek aynen  qtype.inspsearch.com sayfası için uygulayacağız.

 

2-Adım :

ikinci yol ise Bilgisayarımıza AdwCleaner programını kurarak kaldıracağız bu program ‘da mantık registry kayıtlarını temizlemektedir. Bu programı kullanmadan önce diğer çalışan programları kapatmanız da fayda vardır.

Yukarıda video size bu program hakkında bilgi verecektir .

adw

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile tarattık dan sonra silme işleminden sonra bilgisayar yeniden başlayacaktır. Bilgisayar yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü explorer, mozilla, yandex, chrome tarayıcıların özellikler bölümüne teker teker giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi Özellikler bölümüne girdik den sonra Hedef yazan kısımdaki http://wwww.qtype.inspsearch.com  uzantıyıları tüm tarayıcılardan siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın