Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] only-search.com arama sayfasını kaldırma

546 views
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen bu arama motorunu AdwCleaner Program ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum. bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler ve her tarayıcı kullandıkca sizi bu arama motoru Only-search.com kullanmaya zorlarlar. Peki bu arama motorunu nasıl temizleriz.

Bunun için iki ayrı yol izleye biliriz. Aşağıda adımları izleyebilirsiniz.

1-Adım :

bilgisayarın registry kayıtlarını temizleyerek başlayacağız bunun için aramasayfam için hazırladığım video sizlere fikir verebilir. aramasayfam yerine aynen Only-search.com olarak uygulaya bilirsiniz.

 

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu program ile tarama işlemi yapmadan diğer çalışan programları kapatmak da fayda vardır.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarınızı taratmak için Scan butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Only-search.com ile ilgili olarak zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

Bilgisayarımızdan zararlı girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Daha sonra bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex gibi tarayıcıların özellikler kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

yukarıda örnek resimde olduğu gibi Özellikler kısmında Hedef Bölümünde http://www.Only-search.com uzantısı siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz.

Son olarak Tarayıcıların anasayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlıyoruz ve işlemi sonlandırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın