Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] MegaSearch sayfası nasıl silinir?

307 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorlarını AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bu konudan bahsetmek istiyorum. Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motoru bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak internet tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorlarını iki yol ile temizleyeceğiz.

1-Adım program kurmadan kaldırma ;

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen MegaSearch için uygulaya biliriz. uygulama metot aynıdır.

 

2-Adım Program kurarak Kaldırma ;

Konu başında dediğimiz gibi  bilgisayarımıza AdwCleaner indirip kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus
Bilgisayarımıza kurduk dan sonra diğer çalışan programları kapatarak bu program ile bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı Tarattık dan sonra MegaSearch ile ilgili zararlı girdileri işaretliyoruz ve Clean butonu  ile siliyoruz. Bilgisayarımız Yeniden başlayacaktır.

adw

Bu işlem sonuncunda bilgisayar yeniden başlayacak bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz. Bunu Tek tek tüm tarayıcılara uygulayacağız.

search alot kaldırma

Yukarıdaki örnek resimde olduğu gibi hedef kısmında http://www.MegaSearch .com uzantısı siliyoruz. Unutmayın bunu tüm tarayıcılarda yapıyoruz.

Daha Tarayıcıların Ana Sayfalarını MegaSearch ise bunu google yada bir başka siteye ayarlayarak bitiriyoruz.

Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın