Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] linkbulink.com arama motoru nasl kaldırılır?

741 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen linkbulink.com arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgiler vereceğim.

Bilgisayarımızın tarayıcınızı etkileyen bu arama motoru linkbulink.com bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak Bilgisayarımızın Web Browser ( Tarayıcı ) etkiler siz bu tarayıcıları kullandıkça sizi linkbulink.com sayfasına yönlendirerek bu arama motorunu kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim linkbulink.com arama motorunu nasıl temizleriz bunun için iki yol izleyeceğiz bununla ilgili adımları aşağıdan izleyiniz.

1-Adım : 

Daha Önceden arama sayfam için hazırladığım video izleyerek aynen linkbulink.com için uyarlaya bilirsiniz. Uygulama Metot ayndır. Sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine linkbulink.com yazarak düzeltmektir.

 

2-Adım :

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı indirip Kuracağız. Bu program ile bilgisayarımıza Derinlemesine bir tarama yaptıracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza Yükledik den sonra SCan Butonu ile tarama yaptıracağız. Bu program bilgisayarımızdaki Zararlı ve Kötü Kodları bulup silecektir.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızda tarama yaptık dan sonra linkbulink.com ile ilgili zararlı kodları bulup siliyoruz.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Yeniden Başladık dan sonra Bilgisayarda Yüklü Mozilla-Explorer-Yandex-Chrome ile ilgili tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Özellikler bölümündeki Hedef Kısmına giriyoruz ve buradaki “http://www.linkbulink.com” uzantılarını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak ise Bilgisayarımızdaki Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir başka siteye Ayarlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın