Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] k9safesearch.com arama sayfası nasıl kaldırılır?

839 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcısına bulaşan bu sahte arama motoru k9safesearch.com AdwClenaer programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bilgi vermek istiyorum. k9safesearch.com gibi sahte arama motorları bilgisayarımız indirdiğimiz deneme ( Demo ) yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaştıkları an itibari ile tarayıcımızı etkiler ve sizi bu sahte arama motoru lan k9safesearch.com sayfasını kullanmaya zorlarlar. Bu sahte Arama motoru k9safesearch.com yönlendirme sayfasından nasıl kurtuluruz ? Bu Yönlendirme sitesinden program kurarak ve kurmadan deneyeceğiz.

Program Kurmadan Kaldırma ;

Daha önceden hazırladığım aramasayfam için olan bu video aynen k9safesearch.com  için uyarlıyabilirsiniz burada yapmanız gereken aramasayfam yerine k9safesearch.com  yazmanız yeterli olcaktır. Metot ayndır.

 

Program Kurarak Kaldırma : 

Konunun başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirip kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

 

Bilgisayarımıza yüklediğimiz AdwCleaner programı çalıştırmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak bu program ile bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

AdwCleaner programı tarattık dan sonra k9safesearch.com ile ilgili tüm girdileri işaretleyip siliyoruz.

adw

Bu silme işleminden sonra bilgisayarımız yeniden başlıyor , bu işlemden sonra Masaüstündeki internet tarayıcıların özelliklerine teker teker girerek

k9safesearch com sayfasını kaldırma

 

Özellikler bölümüne girdik den sonra resimde işaretli olan Hedef kısmında “http://www.k9safesearch.com  uzantısını siliyoruz. Bu işlemleri tüm yüklü tarayıcılarda yapıyoruz. Bu işlem sonucunda bu sayfadan kurtulmuş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın