Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] İnternet Explorer Açılır Reklam Engelleme

3.717 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Explorer kullanırken genelde Online alış veriş sitelerine girerken Reklam sayfaları açılır,sizi bu reklam sitelerine kullanmaya zorlar ve can sıkıntısı yaratan bir sayfa haline dönüşür. Bu gibi siteler Genelde bilgisayarlarınıza indirdiğimiz ücretsiz yada deneme amaçlı yazılımlar aracılığı ile yada bilgisayarınıza indirdiğiniz Tool Bar’lar aracılığı ile bulaşan eklentilerden kaynaklanır. Peki Explorer’da açılan bu reklam sayfalarını nasıl engelleriz.

 Bunun için bir program kurmaya gerek yok ; Explorer tarayıcınıza indireceğiniz bir eklenti ile bunu çözebiliriz.

Bu eklentiyi “http://www.iegallery.com/tr/trackingprotectionlists/” adresinden gidebilirsiniz ayrıntılı açıklamayı Web sayfasında bulabilirsiniz. “Easylist” Bu uygulama açtınız da listeye ekle demeniz yeterli olacaktır. Bu listede bir çok Açılır Reklamların listesini Ekleyecektir. Bu ekle sayesinde bir çok reklamları engelleyerek rahatlamış olacaksınız.  Peki bu Eklenti Nasıl Devre Dışı Bırakabilirim konusuna gelince  ;

internet explorer açılır reklam engelleme

 

resimde işaretli gördüğünüz sırayı takip ettiğinizde açılır Pencereyi Engelleyici Kapat dediğiniz burayı pasif etmiş olursunuz. Eğer ki açılır Pencere Engelleyici Ayarla kısmına girerseniz burada listelenmiş halini görürsünüz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın