Sponsorlu Bağlantılar

Host dosyasına Erişim Engellendi Sorunu

1.652 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda C:\Windows\System32\drivers\etc Klasörleri altında Bunan Host dosyasını Değiştirmeye kalktığımızda içerini değiştirebiliyoruz lakin bunu kayıt edemiyoruz. Yani Host Dosyasına değişikliği uygulayamıyoruz.

Host dosyasından kısaca Bahsetmek gerekirse ip defterisi diyebiliriz ve  bunu adlandırabiliriz bilgisayar internet girerken ilk önce bu dosyayı kontrol eder eğer burada varsa bu adresi kullanır ip adresi yoksa servis sağlayıcısından kullanır.

Diğer Bir önemli özelliği’de Yasaklı sitelere ulaşmak için yada bir siteyi başka bir siteye yönlendirme yada yasaklamak içinde bu Dosyayı kullanabilirsiniz Host Dosyasını Değiştirerek Bunu Nasıl Yapacağınızı Buradan öğrenebilirsiniz.

Şimdi Gelelim bu Host Dosyasındaki erişim engellendi Sorunun çözümüne ;

1-Başlat >> Arama yerine Notepad yazınız.

2- Notepad.exe Dosyasını Faremizin sağ tuşuna gelerek Yönetici olarak çalıştırın.

3-Bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin veriyor musun? soruna EVET diyerek okeyleyin.

4-Notepad içinde Dosya aç C:\Windows\System32\drivers\etc yolu bulun ve Dosya türünü “metin türünden” “Tüm Dosya” türüne çevirin ve Host Dosyasını açınız.

5-Dosyada Gerekli değişiklikleri yaptık dan sonra Dosyayı Kayıt et dedik den sonra Host Dosyasını kayıt etmiş olacaksınız.Bu Şekilde sorunu çözmüş olacaksınız.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın