Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Fastdailyfind.com sayfası nasıl kaldırılır?

223 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza Bulaşan bu sahte arama motorlarını AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu sahte arama motorları hakkında biraz bilgi vereceğim.

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorları bilgisayarımıza yüklediğimiz demo yazılım yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaştık dan sonra internet tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

şimdi gelelim bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu tarayıcı gasbını nasıl kaldırırız, bunun için 2 adım izleyeceğiz bunlardan ilki registry kayıtlarını temizleyerek bununla ilgili video youtube tabanlı olduğu için şuan youtube engelli olduğu için yayınlayamıyoruz.

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı indireceğiz. Bu uygulama ile bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

bilgisayarımıza indirdiğimiz bu program ile taratma dan önce diğer çalışan programları kapatıyoruz öyle taratmaya başlıyoruz.

adwcleaner scanner

bilgisayarımızı tarattık dan sonra Fastdailyfind.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz. Bu işlem sonucunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra İnternet Tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz. bunu tarayıcıların tümünden yapacağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

yukarıda örnek Resimde olduğu gibi Hedef kısmında görünen http://www.Fastdailyfind.com uzantısını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda yapıyoruz. Daha sonra tarayıcıların ana sayfa ayarlarına girerek Google yada istediğiniz bir siteye ayarlayarak bu sayfadan kurtulacaksınız. Takip etmeye Devam Ediniz…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın