Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] enhanced-search.com arama motoru kaldırma

971 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızdaki tarayıcıları etkileyen bu arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu arama motorunu kaldırmadan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum.

Bu Arama motorları bilgisayarınıza indirdiğiniz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bilgisayarınıza bulaşır daha sonra tarayıcı kullandığınızda bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. bu yüzden can alıcı bir durum söz konusu olur şimdi gelelim bu arama motorlarını kaldırmaya aşağıda iki adımdan yola çıkarak bu arama motorlarını kaldıralım

 

1-Adım : 

Önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen enhanced-search.com için uygulaya biliriz uygulama metot aynıdır.

 

2-Adım : 

Bilgisayarımıza konu başında dediğimiz gibi adwcleaner programı indiriyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızı bu program ile taratacağız. Bu işleme başlamadan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı Tarattık dan sonra enhanced-search.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

 

Silme işleminden sonra Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.Daha sonra Mozilla-Explorer-Yandex-Chrome yüklü tarayıcıların Özellikler Bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Özellikler bölümünde Hedef kısmındaki http://www.enhanced-search.com uzantısını tüm tarayıcılardan siliyoruz. Son olarak Tarayıcılarımızın Ana Sayfalarını google yada bir başka siteye ayarlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın