Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] DUR: 0x0000007B Hatası ve Çözümleri

505 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza yeniden Kurulum yaparken alınan bir hatadır. DUR: 0x0000007B hatası değişik şekillerden kaynaklı olarak görünür,bilgisayara işletim sistemi yüklerken Önyükleme kesimi virüsleri tarafından kaynaklı olarak bu hata görüne bilir. Ön yükleme kesimi virüsleri işletim sistemi yüklemesi yaparken bu hata ile karşılaşırsınız bunun nedeni ise Yükleme depolarında virüs kaynaklı olabilir , Flopy disklerinizde , yükleme Cdlerinde yada Harddisklerinizde virüs olduğu için böyle bir sorunla karşılaşırsınız.

Bunun için Harddisk iyi bir şekilde biçimlendirmek , disklerini bölümlere ayırmak yada bunları bir Virüs programı ile taratmak gerekir.

Diğer bir hata Kaynağı ise Donatımsal Kaynaklıdır. Yani bir program yüklediğinizde yada bir Donanım yüklediğinizde Bu aygıtların Sürücülerini iyi yükleyemediğinizden kaynaklı olarak gösterir. Bunun Sürücülerin Güncel Driverlerini bulunuz , Eski sürücüleri bulduk’dan sonra bunları kaldırıp güncel sürüleri yeniden yükleyin.

Diğer bir kaynak ise Program Çalışmalarından kaynak çakışmaların’dan kaynaklı olurlar. Yeni  bir Donanım eklediyseniz bu Donanımı kaldırınız birde öyle deneyin eğer buradan kaynaklı ise Donanım sürücülerini yükledik’den sonra yeniden yapılandırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın