İpUçları

contenko.com yönlendirme sayfasını nasıl silinir?

contenko.com yönlendirme sayfasını nasıl silinir?

Bilgisayarımızın Tarayıcıların etkileyen bu arama motoru contenko.com kaldrmak için AdwCleaner programı ile kaldıracağız . Tarayıcımızı etkileyen contenko.com arama motoru bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve tarayıcı gasp ederler. Böylece siz tarayıcı kullandıkça tarayıcınız bu arama motorlarına yönlenir. Bu durumdan kurtulmak için iki değişik yol izleyeceğiz tarayıcıdan kaldırmak için manuel olarak ve program kurup kaldırmayı deneyelim.

1-Adım ;

Bilgisayarımızın Kayıt Defterini temizleyerek bu işleme başlıyalım bu konuda daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen contenko.com arama motoru için uygulaya bilirsiniz. Uygulama metot aynıdır sadece siz kayıt defterinde arama yaparken aramasayfam yerine contenko.com yazarak arama yaparak düzelteceksiniz.

 

 

2-Adım ;

Konu başında dediğim gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programını kurup indireceğiz daha sonra bu program ile zararlı kodları silmek için taratarak bu kodları sileceğiz yalınız diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

 AdwCleaner Programı Nasıl Yüklenir ;

Bu program ile bilgisayarımızı tarattık dan sonra bilgisayarımızda silenen zararlı kodları size bir rapor halinde verecektir.

adw

 

Bilgisayarımız AdwCleaner ile temizledikden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır daha sonra bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra , bilgisayar da yüklü Mozilla-explorer-chrome-yandex gibi tarayıcıların yukarıda örnek resim de olduğu gibi özellikler bölümüne gireceğiz .

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Özellikler bölümüne girdik den sonra Hedef uzantısı olan yerdeki “http://contenko.com”  uzantısını tüm tarayıcılardan kaldıracağız bunu tüm tarayıcılarda aynen uygulayalım. Daha sonra Tarayıcıların Ana sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak işlemi sonlandıralım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL