Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] chrome.exe virüsü nasıl silinir?

1.821 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza Bulaşan Bu virüs Chrome.exe Görev Yöneticisinde Chrome.exe olarak Gözükmektedir. Normal Chrome için çalışan dosya ise açıklama kısmında  Google Chrome olarak görüldüğü için ayırt edebilirsiniz.

Chrome.exe virüsü bilgisayarınıza indirdiğiniz Crackli dosyalardan veya kurmuş olduğunuz rastgele imzasız programlar aracılığı ile bulaşarak bilgisayarınızı sürekli meşgul eder. Cpu işlem yüzdesi %100 kadar çıkacağı için bilgisayarımızda hissedilir oranda yavaşlamalar olacaktır.

Peki bilgisayarımızı Bu illet virüs’den nasıl temizleriz. Bunun için bilgisayarımızı Güvenli Mod açarak Bilgisayarımıza kuracağımız ComboFix programı yardımı ile temizlememiz gerekir bu konuda en etkili kaynak budur.

Bilgisayarı Güvenli Mod almak için bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz açılışta F8 tuş ile Güvenli Mod giriş yaparak Combofix ile temizliğini gerçekleştiriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın