Sponsorlu Bağlantılar

bit-search.com yönlendirme sayfasını kaldırma

106 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını gasp eden bu yönlendirme sayfası olan bit-search.com arama motorunu bilgisayarımıza yükleyeceğimiz Adwcleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz ön bilgi vermek istiyorum. bit-search.com ve buna benzer arama motorları bilgisayarınıza yüklediğiniz deneme yada ücretsiz program ile bulaşır ve tarayıcılarını gasp ederek sizi bu arama motorlarına yönlendirirler.

bit-search.com arama motorunu nasıl temizleriz ? bunun içi iki farklı yol deneyeceğiz adımları aşağıda izleyerek nasıl yapıldıklarını öğrene bilirsiniz.

1-Adım ( Registry Kayıtlarını Temizleyerek ) ;

Bilgisayarımızın Kayıt Defterine zararlı kod olarak yerleşen bu arama motorunu Manuel olarak El ile temizleyeceğiz bunun daha önceden aramasayfam için hazırladığım video sizlere fikir verecektir. aynen aramasayfam için olan metotu bit-search.com için uyarlaya bilirsiniz.

2-Adım ( AdwCleaner Programı ile ) ;

Konu başında dediğim gibi bilgisayarımıza Adwcleaner programını yükleyeceğiz Bu program ile taratma işlemi yapmadan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

 AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ;

adwcleaner programı ile bilgisayarımızın temizliği yaptık dan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Bilgisayarımızda silinen zararlı kodların ve yazılımların veya bilgisayarımızda hangi verilerin silindiği hakkında sizlere bir rapor halinde verecektir.

adw

 

Bilgisayarımızda yüklü olan Tarayıcıların ( Mozilla-Yandex-Explorer-Chrome ) bunların ayrı ayrı özellikler bölüme giriyoruz .

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef kısmında olan “http://www.bit-search.com” uzantısını tüm tarayıcılarımız dan kaldırıyoruz. Unutmayınız bunu tüm tarayıcılarımız da kaldıracağız. Son olarak tarayıcımızın ana sayfa ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın