Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Bilgisayarım Sürekli İndirme Yapıyor..?

7.256 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda Sürekli olarak İndirme yaptığını için Kotalı İnternet kullananlar için sıkıntılar çekmektedir. Aslında Bilgisayarınız devamlı olarak bir şeyler indirmez akla ilk gelen Download etmek yani bir program bir dosyamı indiriyor diye hemen akla gelebilir. Bilgisayar devamlı olarak İndirme yaptığını nasıl öğreniriz ben indirme diyorum ama aslında bu geri planda çalışan uygulamaların yada windows un güncellemesi de olabilir.

Eğer Windows Update açık ise Windows güncellemelerini denetleyeceği için arka planda devamlı güncellemeleri denetleyeceği için Windows meşgul olacaktır. Bilgisayarımızda Kaynak İzleyici girerek Bilgisayarımızı ağı kullanan programları görebiliriz.

Kaynak İzleyici Nasıl Açılır Bunun için Buradaki Konu Bakabilirsiniz..

Burada TCP Bağlantıları ve Ağ Bağlantıları Size Kullandığınız Bağlantılar Hakkında Bilgi verecektir. Güncellemeleri Kapatmayı Deneyiniz daha kontrol tekrar kontrol ediniz.

Anti Virüs Yazılımları Veri Tabanları Güncellemek için devamlı olarak kendini Güncelleyeceği için ağı meşgul edecektir.

Win + R Tuş yardımı ile Çalıştır Penceresini açarak Buraya services.msc komutunu yazınız daha sonra açılan pencerede Arka plan Akıllı Aktarım Hizmetleri   ve Güvenlik Merkezini Devre Dışı bırakıp tekrar kontrol ediniz.

Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmetleri ; bu ayar arka planda Windows güncellemeleri Explorer güncellemelerini denetlemek ve güncellemek için yapılandırılır bunu kapattığınızda arka planda güncellemeleri kapatacaktır.

Güvenlik Merkezi ; Bu ayarı açıklamasına göre kontrol ederek iptal edip etmemek sizin elinizde ( Açıklama Okuyunuz )

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Çözüldü ] Bilgisayarım Sürekli İndirme Yapıyor..? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. eyv ne zmanadan beri arıyordum sonunda sende buldum paylaşımların için teşekkürler…

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın