Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } avcodec-56.dll Hatası nasıl çözülür?

864 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da yaşanan klasik hatalardan biride avcodec-56.dll hatasıdır. Bu hata çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak verir. avcodec-56.dll sorunu bir oyun oynarken veya bir program çalıştırdığınız zaman avcodec-56.dll dosyası bozuk veya bulunamadı olarak uyarı penceresi ile uyarmaktadır.

Peki avcodec-56.dll sorunu nasıl düzeltilir ilk önce bu dosyayı bilgisayarımıza indirmemiz gerekecektir. avcodec-56.dll indirmek için buradan “http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?avcodec-56” ulaşabilirsiniz.

Bu dosya bilgisayarınıza indirdik den sonra bir güvenlik taraması yaparak virüslü ise önlem almanızda fayda vardır. Daha sonra avcodec-56.dll dosyasını Bilgisayar >> C:\  >> Windows >> System32 klasörü içine atıyoruz. Bu klasör içine atıktan sonra win + r tuş yardımı ile çalıştır penceresini açıyoruz ve buraya

regsvr32 avcodec-56.dll

komutunu yazıyor ve Entere basıyoruz bu komut ile dll dosyası reg ederek Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız’da fayda vardır bu sorunu çözmüş olacaksınız.

Google Arama Gelen Tags – Etiketler ;

avcodec-56.dll hatası , avcodec-56.dll çözüm , avcodec-56.dll windows 7 , avcodec-56.dll windows 8 , avcodec-56.dll nasıl düzelir , avcodec-56.dll sorun

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın