Sponsorlu Bağlantılar

Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi sorunu

3.367 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Android akıllı telefon, tablette rastlanan sorunlardan biri olan “Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi” sorunu hakkında siz takipçilerimize ve bu konuda araştırma yapan kullanıcılara cevaplar vermeye çalışacağız.

Telefonlarda genelde bu hata işletim sistemi güncellemelerinde karşınıza çıkmaktadır. Bu problem neden olayı yaşanmaktadır?

Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi hatası telefonda yazılımsal bir müdahale edilmiş olmasından dolayı yaşanabilmektedir. Yazılımsal olarak müdahale derken root yapılan bir cihaz olma ihtimali yüksek olarak görülmektedir.

İkinci el alırken sizden önceki kullanıcı tarafından veya telefonu verdiğiniz bir teknik ekip tarafından müdahale edilerek yapılmış olabilmektedir.

Android telefonlarda başlata olmak üzere Samsung, Htc, Asus, Lg, Huawei, Xiaomi telefon markalarında yaşanabilecek bir durumdur. Telefonu root yaparak işletim sisteminin yapısını değiştirdikleri için Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi sorunu yaşanabilmektedir.

CİHAZINIZDAKİ İŞLETİM SİSTEMİ YETKİSİZ BİR YOLLA DEĞİŞTİRİLDİ ÇÖZÜMÜ

Android telefon veya Android tablette yaşanan Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi problemi için aşağıda vereceğimiz önerileri gözden geçirmeniz gerekmektedir.

  • Telefon garanti sürecinde devam ediyorsa bir uzman ekibe göstermenizde fayda vardır. Telefonu garantiye gösterin.
  • Telefonun garantisi bitti ve ücret ödemek istemiyorsanız telefonun tüm yedeğini alınız ve telefonu, tabletti Unroot yapınız. Bunun için telefonun marka ve modeline göre internet üzerinden araştırın.
  • Yeniden Rom yüklemeyi deneyin.
  • Android cihazlarda Knox sayacı kavramı vardır. Bu değerler arttıysa güncelleme alamazsınız bu nedenle bu değeri kontrol edin.

Yukarıda konumuzda Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi Samsung başta olmak üzere diğer telefonlarda bu hatanın nasıl çözüleceği hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularını sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi sorunu (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın