Sponsorlu Bağlantılar

chrome sekmeler ses kısma ve açma ayarı

5.698 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda google chrome sekme sesi kısma, sekme sesi açma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Google Chrome tarayıcıda çalışırken çoklu sekmeler açarak çalışabilirsiniz. Açılan bu sekmeler’de eğer bir video veya müzik çalıyorsa sekme üzerinde küçük bir ses simgesi, ses işareti görünecektir. 

google chrome sekme sesi kapatma, sekme sesi açma ayarı nasıl yapılır? hangi sekmeden ses gelebileceğini bilmediğimiz için sekmeler’de ses işareti görünmektedir. Sizde bu ayarı kapatmak için tarayıcı üzerinde bazı ayarları yapmak gerekecektir.

google chrome sekme sesi kapatma için aşağıdaki kodu tarayıcıya yapıştırarak enter tuşuna basarak tarayıcı üzerinden ayarları gerçekleştirebiliriz. 

chrome://flags/#enable-tab-audio-muting

yukarıda verdiğimiz kodu chrome tarayıcıya kopya ve yapıştır ardından enter tuşu ile ayarlara giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ayarlar penceresi açılacaktır.

sekme sesini kapatma kullanıcı arayüzü kontrolü, bu sekme altında “Etkinleştir” butonu basarak sekme sesini kapatma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Etkinleştirildiğinde, sekme şeridindeki ses göstergeleri de sekme sesini kapatma kontrolleri gibi iki tane olur. Bu aynı zamanda, seçili birden fazla sekmenin sesini hızlı şekilde kapatmak için sekmenin bağlam menüsüne komutlar ekler.

yukarıda ayarları gerçekleştirerek sekme sesi kısma, sekme sesi kapatma işlemini yapabiliriz, bununla birlikte ayrıca tek seferde sekme sesi kapatma işlemin fare kullanarak da yapabilirsiniz.

 

ses işareti gördüğünüz sekme üzerine gelerek fare sağ tuşu ile açtığımızda “Sekmenin sesini kapat” kısayolu kullanarak arka planda çalan müzik ve gelen sesleri kapatmış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın