Sponsorlu Bağlantılar

Chrome İndirme Yeri Değiştirme

642 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayarda kullandığımız web tarayıcılardan lider konumda bulunan Google chrome indirme konumu nasıl değişir konusunda siz takipçilerimize ve bu konuda araştırma yaparak gelen ziyaretçiler için bilgi vermeye çalışacağız.

Tarayıcı savaşlarında lider konumda olan ve en çok kullanılan web tarayıcıların başında gelen “chrome” ile birçok yeteneklere sahip olabilirsiniz.

Tarayıcıya ekleyeceğiniz eklentiler ile farklılıklar getirebiliriz. Bizim bu konumuzda ise tarayıcından download ( indirme ) yaptığınızda normalde bilgisayarın “indirilenler klasörü” içine dosyaları yüklemektedir. Fakat bir belirlediğimiz bir disk içine ya da bir farklı masaüstünde bir klasöre indirme işlemini yapabilmek için chrome indirme konumunu değiştirme işlemini gerçekleştirebiliriz.

Bunun için aşağıda vereceğimiz adımları takip etmek suretiyle sizde indirme konumunun yerini değiştirerek farklı bir bölüme indirilenleri kayıt edebilirsiniz.

CHROME İNDİRME KONUMUNU DEĞİŞTİRME

Google Chrome internet tarayıcınızda indirme yerlerini değiştirmek için aşağıda sıralama şu şekilde gerçekleştirin.

  • Ayarlar
  • Gelişmiş Ayarlar (chrome://settings/ bu kondu tarayıcıya yapıştırın )
  • İNDİRİLENLER

Bu alanda chrome indirme yerini değiştirme işlemini gerçekleştireceğiz. Bu kısma kadar geldiniz ve “değiştir” kısmına giriyoruz.

Klasöre göz at penceresi gelecektir ve bu alanda bilgisayarın hangi konuma karşıdan indirme işlemini yapacağımız klasörü belirliyoruz.

Böylece tarayıcımız chrome indirme yeri değiştirme işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Bunun altında birde farklı bir ayar butonu mevcut “indirmeden önce her dosyanın nereye kaydedileceğini sor” yazan kısmı aktif, etkinleştirdiğiniz de internetten indireceğiniz her dosya için farklı konum belirlemenizi sağlayacaktır.

Bu konumuzda siz takipçilerimize chrome indirme yeri seçme ile alakalı konumuzda yardımcı olmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı sorabilirsiniz veya diğer tüm konularda sorularınızı soru sor sayfamızdan tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın