Sponsorlu Bağlantılar

cep telefonu arama yönlendirmesi nasıl yapılır?

30.735 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığımız mobil cep telefonlarında arama yönlendirme nasıl yapılır? konusunda sizlere Turk Telekom ( Avea ), Turkcell, Vodafone gsm operatörleri için ayrı ayrı yönlendirme yapmayı anlatacağız. Telefonun çekmediği yerde veya kapalı durumda iken sizi arayanları bir başka numaraya yönlendirme ihtiyacı duyulabilir bunun için telefonda klavye’de yönlendirme kodu girerek istediğiniz numaraya yönlendirme yapılabilir.

Telefon yönlendirme üç farklı şeklide gerçekleşmektedir. Meşgul iken, Cevap verilmediğinde, ve Telefon kapalı iken yönlendirme yapılmaktadır. 

TURKCELL ARAMA YÖNLENDİRME ;

Tüm arama yönlendirme yapmak için kodumuz **21* kodu ve telefon numarası ve sonuna # işareti koyarak **21*0532123456# gibi tüm koşulda istediğiniz numaraya arama yönlendirme işlemini yapabiliriz. yönlendirme iptal etmek için #21# tuşlamanız halinde yönlendirme iptal edilmiş olacaktır.

arayıp da cevap verilmeme durumunda yönlendirme için **61* kodu ve yönlendirilecek numara # işareti ile cevapsız aramalara yönlendirme yapabilirsiniz. Eğer telefon meşgul iken yönlendirme kodu **67* numara ve # işareti kullanarak yönlendirme yapılabilir. Bunların iptali için #61# veya #67# işlemine göre yapılır. Bunun dışında yönlendirme işlemini ayrıca Turkcell Hesabım üzerinden yapabilirsiniz. 

TURK TELEKOM ARAMA YÖNLENDİRME ;

Eski gsm operatörü ile birleşen Avea ve Türk Telekom olarak bildiğimiz gsm operatöründe yönlendirme için kullanacağımız kod yine aynıdır. **21* kodu kullanarak tüm aramaları koşulsuz çağrı yönlendirme yapabiliriz. 

Ev veya İş telefonu yada mobil telefonu istediğiniz bir numara çağrı yönlendirme yapma için **21*05551234567# tuşlayarak arama tuşuna bastığınızda yönlendirme işini yapabilirsiniz. Bunun iptali için #21# tuşlamanız yeterli olacaktır. 

Sizi arayanlar siz meşgul iken çağrı yönlendirme yapılmasını istiyorsanız *60*telefon numarası # ve arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Meşgul ile yaptığınız yönlendirmeyi iptal edebilmek için #60# kodunu tuşlamanız yeterlidir.

VODAFONE ÇAĞRI YÖNLENDİRME ;

 

vodafone çağrı yönlendirme kodu tüm aramaları yönlendirme **21* kodu yine aynıdır. Bu kodu kullanarak yönlendirme yapacağınız numara ve # işareti ekleyip arama tuşuna bastığınız da tüm aramaları koşulsuz yönlendirme yapabilirsiniz. Yönlendirme İptali için ##21# kodunu tuşlamanız yeterlidir. 

Ulaşılamayan durumlar için **62* kodunu telefon numarasını ve # işareti kullanıp arama tuşuna basınız. Bunu iptal etmek için ##62# tuşlamanız yeterlidir. Eğer siz meşgul iken arama geldiğinde çağrı yönlendirme yapmak için **67* kodunu telefon numarayı # işareti kullanmanız yeterlidir. iptal etmek için ##67# kodunu kullanabilirsiniz.

Bu arama, çağrı yönlendirmeleri operatör bazında olan yönlendirmelerdir kodları kullanarak telefon numarasını yönlendirerek kullanabilirsiniz. Bunun dışında birde akıllı telefonlar üzerinden çağrı yönlendirme yapabilirsiniz. Telefon Android tabanlı Samsung, Lg, Htc, Casper vb. telefonlarda çağrı yönlendirme nasıl yapılır? şimdi bununla ilgili sizlere bilgi aktaralım.

ANDROİD ARAMA YÖNLENDİRME NASIL YAPILIR?

General Mobile, Samsung, Asus, Reeder, Vestel, Lenova, Piranha ve benzeri Android destekli telefonlarda çağrı yönlendirme için aşağıdaki menüleri takip ederek yapabiliriz. Aşağıdaki adımları takip edelim.

 • Telefon
 • Sağ üst köşede Daha Fazla menüsü
 •  Ayarlar
 • Diğer Ayarlar
 • Arama Yönlendirme
 • Sesli Aramalar 
 • Her zaman ilet 
 • çağrı yönlendirme için telefon numarası giriniz .
 • Etkin ile işlemi tamamlayınız.

İPHONE ÇAĞRI YÖNLENDİRME NASIL YAPILIR?

iphone çağrı yönlendirme işlemi için menü adımlarını takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ayarlar 
 • Telefon
 • Arama Yönlendirme
 • Bu ayarı etkinleştiriyoruz
 • Yönlendirme yapacağımız telefon numarası giriyoruz.
 • Ardın işlemi tamamlayarak çıkıyoruz.

Böylece hem telefon üzerinden arama yönlendirmeyi hem de yönlendirme kodu kullanarak bir başka numaraya yönlendirme yapmayı bu şekilde sizlere bilgi olarak verdik gelen çağrıları bu şekilde istediğiniz ev, iş yeri veya bir başka cep telefonuna yönlendirme yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

cep telefonu arama yönlendirmesi nasıl yapılır? (6 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Merhaba.Cep telefonuma iş telefonunu yönlendiricem.Yardımcı olurmusunuz?Cep turkcell.

 2. Adem bey yönlendirme yöntemini kullanarak kredi kartlarından para çalmaya başladılar bilginiz olsun bu yöntem kötü niyetli insanların dikkatini çekti hemşerilerimin dikkatine dikkatli olun

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın