Sponsorlu Bağlantılar

Casus Yazılım Nedir ? Nasıl Temizlenir

706 views
Sponsorlu Bağlantılar

Casus Yazılım Nedir ?

İzniniz olmadan ve bilginiz dışında yüklenen zararlı yazılımlara Casus Yazılım denilmektedir. Bu yazılımlar kendini fark ettirmeden yüklenirler sizin haberiniz olmadan arka planda çalışırlar ve bilgisayarın çalışmasını etkiler. Arkada çalıştığı için bilgileri toplar bu yüzden çok tehlikeli yazılımlardır.

casus yazılımlar

Casus Yazılımlar Nasıl Engellenir ?

Casus Yazılımları engellemek için öncelikle tavsiyem Orjinal Yazılımlar kulanmanızdır , internet indireceğiniz yazılımların kendiside birer casus yazılım olabilir. Bilgisayarınızı devamlı güncel tutmanız gerekmektedir . Ziyaret etmiş olduğunuz Sitelere girdiğinizde sizi herhangi indirip kuracağınız programlara zorlarsa kesinlikle bunu yapmayınız. Yazılımlar yüklemeden önce lisans sözleşmelerini okumanızı tavsiye ederim ( bu biraz zor hangimiz okuyoruz dermişim :)  )  şirketlere ait reklam ve açılır pencereleri kabul etmek zorunda olduğunuzu ve yazılımın belirli verileri yayımcısına göndereğini belirten maddeler olup olmadığını kontrol ediniz.

Casus Yazılım Nasıl Temizlenir ?

Bilgisayardaki Casus yazılımları en etkin yolu Lisanslı casus yazılım kullanmaktır Etkili bir casus yazılım programı hem yakalayıp hem silme özelliği bulunmasına dikkat ediniz. Ücretsiz Casus Yazılım Programları  konulu yazımıza ayrıca inceleyerek nasıl yapıldığını inceleyebilir fikir sahibi olabilirsiniz. Casus yazılımlar bilgisayara zarar verebileceğini, unutmadan kısa zamanda tedbirini alınız. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın