Sponsorlu Bağlantılar

cannot locate the cd-rom hatası çözümü

1.337 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,  bu konumuzda bilgisayar sorunlarından biri olan cannot locate the cd-rom hatası ve bununla alakalı olarak çözüm yollarını vermeye çalışacağız.

Genelde cannot locate the cd-rom sorunu oyunlarda yaşanan bir problem olarak görülmektedir. Oyun yükleme esnasında oyun cd yüklü olduğu cd-rom görmemesi olarak söyleyebiliriz. Bunun hangi çözüm yollarını kullanarak bu problemi nasıl çözeriz? Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

CANNOT LOCATE THE CD-ROM ÇÖZÜMÜ

Oyunu yüklediniz ve oyunu çalıştırmaya, açmaya çalıştığınız da cd-rom sürücü hatası veriyorsa aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek sorunu çözmeye çalışalım.

 

 

Please eject and re-insert the cd-rom, select ok and restart application problemi genelde çözüm yolu oyunu ilaçlamak olarak diyebiliriz. Cd içinden çıkan ilaç dosyası ile oyunu ilaçlamak suretiyle oyunu çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

Bunun dışında cannot locate the cd-rom sorunu için dosya uyumluluğudur. Masaüstü kısayolu bulun farenin sağ tuşu ile dosya konumu aç > bulduğunuz .exe dosyasının üzerine gelin ve tekrar farenin sağ özelliği ile uyumluluk Windows N.T olarak seçiniz.

Yukarıda verdiğimiz iki farklı çözüm yöntemi ile cannot locate the cd-rom problemi çözümünü sağlayabiliriz. Yukarıda verdiğimiz çözüm adımlarından farklı olarak sizde bu konuda yaşadığınız çözüm yollarını konumuzun hemen altında yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

cannot locate the cd-rom sorunu nasıl çözülür? Konusunda ve diğer konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan tüm sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın