Sponsorlu Bağlantılar

Büyük yazıları pratik olarak küçük yazıya nasıl çevrilir?

628 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda büyük harf ile yazılmış yazıları hızlı bir şekilde küçük yazıya nasıl çevrilir? Bununla ilgili siz takipçilere kolay pratik şekilde anlatmaya çalışacağız.

Genelde benim başıma sık sık gelmektedir, bazı kullanıcılar yorumlar kısmına acil dönüş yapabilmek amaçlı dikkat çekmek için büyük harf kullanarak yorum yazmaktadır. Bende bunları hızlı bir şekilde büyük yazıları küçültme işlemi için bir kaç yöntem kullanarak bilgisayarda büyük yazıları küçültme işlemini gerçekleştirmek amaçlı kullandığım araçlar Microsoft Office programları sayesinde işlem yapmaktayım.

Büyük harfi küçük harfe çevirme ;

Bu işlem için herhangi bir programa ihtiyaç olmadığını söyleyelim, saten bilgisayarlar da olmazsa olmaz olan excel, yada word’de bu işlemi gerçekleştirebiliriz.

Excel ile Büyük Harfi Küçük Harfe Çevirme ;

excel formülü ile bunu kolaylıkla yapabiliriz. Kullanacağımız formül =KÜÇÜKHARF(metin) şeklinde olacaktır. Aynı zamanda küçük harfi büyük harfe çevirme için ise =BÜYÜKHARF(metin) formülü tam tersini yazabiliriz. 

Büyük harflerle yazılmış yazıları, harfleri yukarıda formül ile hızlı şekilde formülü yazarak kolaylıkla tersine döndürebilirsiniz. Bunun için ayrıca video anlatım ile nasıl yapılır? nasıl çevrilir? şeklinde sizlere daha detaylı bir anlatım yapacağız.

büyük harfi küçük harfe çevirme kısayol elimizin altındaki hali hazırdaki yazılımları kullanarak kolaylıkla yazabiliriz. Küçük harfi büyük harfe çevirme uygulaması da bunun tam tersidir.

wordde büyük harfi küçük harfe çevirme ;

Wordde büyük harfi küçük harfe çevirme işlemi için wordde hangi metini çevirme yapacaksanız fare yardımı işe seçiyoruz işaretledikten sonra Shift+F3 tuşlarına birlikte basarak harfleri çevirebilirsiniz. Bunun dışında wordde küçük harfi büyük harfe çevirmek için aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

büyük harfi küçük harfe çevirme ;


büyük harfi küçük harfe çevirme online kullanma için bir site olarak “https://convertcase.net/tr/” sayfasını kullanabilirsiniz. Bu sayfada çevirmek istediğiniz yazıları büyükten küçüğe, küçükten büyüğe istenilen yazı tipine çevirerek kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın