Sponsorlu Bağlantılar

briefly unavailable for scheduled maintenance hatası çözümü

860 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda teknik sorunlardan olan “briefly unavailable for scheduled maintenance. check back in a minute.” Hatası ve bununla alakalı olarak nasıl çözülür? Konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Bu problem genelde wordpress tabanlı sitelerde güncellemelerden sonra gelen ve güncelleme hatası olarak söylemek gerekir.

WordPress güncelleme hatası, sistemin ve eklentilerin güncellemesinde yarıda kesilen bir hatadır. Bizimde bu konumuz da briefly unavailable for scheduled maintenance. check back in a minute. Sorunu çözümü ile ilgili olarak çözüm yollarını sizlere aşağıdaki vermeye çalışarak sorunu çözmeye çalışacağız.

NASIL ÇÖZÜLÜR?

  • Bu sorunu çözebilmek için sizlere birkaç adım ile bunu basit bir anlatım ile çözümü sizlere sunacağız.
  • FileZilla veya Cpanel üzerinden sitenizin bulunduğu kök dosya içine gireceğiz.
  • public_html” altında kök dosyaların altında güncelleme sırasında oluşan “.maintenance” dosyası oluşacaktır.
  • Bu dosyayı silmeniz yeterli olacaktır.

wordpress güncelleme sonrası oluşan hata genelde bu dosya ile oluşmaktadır. Bu dosyayı sildikten sonra tekrar sisteme giriş yaparak deneyiniz.

Bundan sonraki güncellemeleri manuel olarak yapmayı deneyiniz. Diğer bir çözüm yine kök dosyalar içinde bulunan wp-content klasörü içinde “upgrade” dosyası siliniz.

Yukarıda bu adımları uygulamak suretiyle “briefly unavailable for scheduled maintenance. check back in a minute” sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacaktır.

Yukarıda anlattığımız briefly unavailable for scheduled maintenance. check back in a minute problemi konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bu konu hakkında sorularınız için yorumlar kısmına sorularını gönderebilirsiniz.

Bu işlem öncesinde yapılan dosya silmeler, kaldırmalar ve diğer işlemler için mutlaka yedeğini alınız sonradan tekrar yüklemek icap edebileceğini unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

briefly unavailable for scheduled maintenance hatası çözümü (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın