Sponsorlu Bağlantılar

Boot Device not found Hatası Nasıl Çözülür

6.779 views
Sponsorlu Bağlantılar

Boot Device not found Hatası Neden Kaynaklanır ve Boot Device not found Hatası nasıl çözülür konuları üzerinde duracağız.

Boot Device not found Sorunu nasıl oluşur ? bilgisayarın power güç düğmesine bastığınız’da sistem açılmaya başladığında birden siyah bir ekran gelerek Boot Device not found hatası verebilir. bu ne hatası diye aklımıza bir soru gelebilir.

Bu hata bilgisayarın açılışında yani boot olurken herhangi bir aygıt bulamamasından kaynaklıdır , yani anlayacağımız bir dil’den bahsedersek bilgisayar açılışta boot olarak açılır yani bir hdd ( sabit disk ) veya usb bellek , CD üzerinden boot olarak açılır , bu hata’da açılışta bir aygıt bulamadığı için böyle bir hata ile karşılaşırsınız.

boot device not found

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi Boot Device Not Found hatası ile karşılaştığınızda ne yapacaksınız nasıl bu sorun çözülecek ;

ilk önce bilgisayarı yeniden başlatırken bios ayarına girmemiz gerecektir. Bios arayüzüne nasıl girileceğini öğrenmek için https://ademocut.com/guncel-bios-arayuzune-nasil-girilir/  adresinden öğrenebilirsiniz. Bios arayüzüne girdiğiniz’de ne yapabilirsiniz.

Boot Ayarlarına girmemiz gerekecektir. Bu 3. sekme üzerinde olacaktır , bios anakarta farklılık sağlayabilir.

Boot Ayarını hdd getirmemiz gerekiyor , eğer yeni bir bilgisayar için format atmayı düşünüyorsanız o zaman hdd yerine cd üzerinden format atacaksanız cd yetirin , usb’den format atacaksanız ise usb seçiniz. Seçtikten sonra F10 ile kayıt edin çıkınız. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda bu sorun çözülecektir.

Eğer bios ayarladıkdan sonra tekrar eski ayarına geri dönüyor ise bios güncelleştirin veya bios pilini kontrol ediniz azaldı ise bu soru düzeltecektir.

Arama Tags & Etiket ;

Boot Device not found hatası çözümü , Boot Device not found sorunu çözümü , Boot Device not found nasıl çözülür , Boot Device not found sorunsal , Boot Device not found windows 10 , windows 7 , windows 8

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın