Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlar Arasında Yazıcı paylaşımı Nasıl Yapılır?

1.077 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Konumuzda iki bilgisayar arasında yazıcı paylaşımını anlatacağım  , iş yerlerinde yada ev ağlarında mevcut olan bilgisayarlarımız arasında önceden yada sonradan yüklü olan yazıcı paylaşıma açıp daha sonra bunu diğer bilgisayara nasıl tanıtılır bunun hakkında bilgi vereceğim

Yazıcı Paylaşımı Ne işe Yarar?

Başta da dediğimiz gibi iş yerlerinde ve evdeki bilgisayarlara ayrı ayrı yazıcı almamız ekonomik yönden zarar verebilir maliyet hesapları , bütçe hesaplarının yapıldığı şu zamanda tek yazıcıyı bir çok bilgisayarın kullanabileceği için bizde bu konumuzda yazıcı paylaşımını anlatacağız.

Yazıcı Paylaşımı Nasıl Yapılır?

yazıcı paylaşımı ilk önce bilgisayar> aygıtlar ve yazılar üzerinden bilgisayarda paylaşıma açılacak olan yazıcının üzerine geliyoruz ve fare sağ tuşu ile özellikler bölümünden paylaşıma aç şeklinde ilk adımı yapıyoruz, şimdi diğer yazı paylaşıma nasıl açılır? konusunda sizlere hazırladığım video izleyebilirsiniz. 

ana bilgisayar veya sunucu ( server ) üzerinde yüklü yazıcıyı ağ üzerinden paylaşa aşarak diğer network ağındaki diğer kullanıcılar’da bu yazıcıyı kullanarak yazıcı printer üzerinden çıktı alabilecekler böylece zaman kazanma ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve Xp işletim sistemlerinde Windows Server 2008 ve diğer Server İşletim sistemlerinde bu metot geçerlidir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın