Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Sabit Disklerini [ H.D.D ] Nasıl Gizlenir?

2.132 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda önemli bilgileriniz,Resimleriniz, Bilgileriniz var ise bunun için vereceğim ipucu ile bunları gizlemeniz mümkündür, Bu dosyaları Bilgisayarımızın sabit disk üzerinde bölümlenmiş disk bölümünü gizleyerek saklayabilirsiniz.

Bilgisayarımıza yeni bir işletim sistemi kuracağız bunun için ilk yapacağımız Bilgisayarımızın sabit diskini iki bölmek olacaktır. Bunlar Birinci Bölüm yani C: genelde buraya işletim sistemini kurarız diğeri ise D: olarak burayı arşiv olarak kullana biliriz buraya resimlerini , videolarımızı , dosyaları saklayarak C: bölümünün başına bir iş gelmesinde bu dosyalara kurtarmaktır.

Konu başında dediğim gibi Bilgisayarımızdaki Sabir Disk Bölümlerini gizleyerek bu dosyaları da yabancı gözlerden korumuş oluruz peki bu işlemi nasıl yapacağız. Bu işlemi programsız kolay bir yol ile uygulayacağız Nasıl mı ?

 Sürücü gizleme Nasıl  Yapılır?

Çalıştır [ Win + R ] açıyoruz bu çalıştır penceresine diskmgmt.msc komutunu yazarak Disk Yönetimi penceresini açıyoruz.

Bilgisayarın Sabit Diskini Gizleme

 

Hangi Diski Saklayacak isek Onun üzerine Gelerek Faremiz ile Sağ tuş yapıyoruz ve Sürücü Harfi ve Yolunu Değiştir… diyoruz. Daha Sonra Açılan pencerede Harfi Kaldır diyerek Bu sürücüyü Gizlemiş saklamış oluyoruz.

Eğer Tekrar Eski Haline Döndürmek istiyorsanız Aynen Tekrar Sürücü Harfi ve Yolunu Değiştir seçerek Ekle Diyerek Sürücüye Bir harf atıyoruz ve Tamam Diyerek Eski Haline Geri Döndürüyoruz. Böylece Yabancı gözlerden Bilgisayarınızdaki Gizli Evrakları , Belgeleri de korumuş oluyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın