Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarım kendi kendine resetliyor ?

528 views
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Konu başlığından da anlaşılacağı gibi bilgisayarınız power tuşuna bastık dan sonra bilgisayar açılıyor ve kısa sürede kendi kendine resetleyerek ya kapıyor yada tekrar açılarak tekrar resetleme işlemini yeniliyor tabi ki bu durum can sıkıntısından başka bir şey değil peki bunların başında ana konu olarak ;

  • Bilgisayarınızın İşlemcisi ile Anakart arasındaki TERMAL MACUNU bittiği için ısınma sorunu yapıyor olabilir. bu yüzden bilgisayarcılarda bulabileceğiniz 1 mg gibi bir macunla işinizi halledebilirsiniz.
  • Diğer bir konuda ise bilgisayarınıza sonradan yüklediğiniz programların çakışmasından dolayı olabilir .

Bilgisayarınızın sık sık resetlemesini önlemek için küçük bir tavsiyede bulunacağım . yapmanız gerek Bilgisayarım üzerine gelerek sağa basıyorsunuz ve özellikler kısmına giriyorsunuz.

Gelişmiş Sistem Ayarları kısmına giriş yapıyorum

 

Gelişmiş Sekmesinden > başlangıç ve kurtarma kısmındaki ayarlar kısmına giriyorum.

Otomatik olarak aniden başlat  kısmının önündeki işareti kaldırarak tamam diyorum. böylece bilgisayarınızın yeniden başlama sorunu ortadan kaldıracaksınız. bu sorun devam ederse bilgisayarda virüs tehlikesi olabilir bu virüsler kendi kendine resetleme sorunu teşkil edebilir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın