Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda Usb Bellek Engelleme Nasıl Yapılır?

677 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar Bu anlatacağım konuda kullanmış olduğumuz bilgisayarlara Usb belleğin takıldığında çalışmasını engellemeyi anlatacağım. Genelde İnternet cafecilerin işine yarayacak bu konuda gelen giden müşterilerin yada bireysel kullanıcıların yada işyerinde usb belleği takıldığında bulaşacak virüsler den korkulduğundan dolayı Usb bellek takıldığında nasıl engellenir konusunu sizlerle paylaşıyorum. Flash Bellek Sınırlama nasıl yapılır? bununla ilgili adımları uygulamaya başlayalım.

Anlatım ;

Registry Kayıt Defteri Düzenleyicisi açıyoruz bunun için ilk önce Win+R tuşlarıyla çalıştır komutumuzu açıyoruz ve entere basıyoruz.

 

Daha sonra Kayıt Düzenleyicisi ekrana geldi.

Gelen Bu kayıt Defterimiz deki  HKEY_LOCAL_MACHINE   yazan kısma basıyoruz. Alt alta klasörler açılacak bunun altında

SYSTEM üzerine gelip basıyoruz ve bunun altındaki  CurrentControlSet klasörüne geliyoruz.

Bu klasör altında tekrar Services  klasörünü seçiyoruz tekrar.

 

Tekrar bu klasörün üstüne basarak baya klasör listelenecek aşağılara doğru USBSTOR yazan klasörü buluyoruz.

 

Bu klasör üzerine bastığımızda sağdaki pencereye dosyalar gelecektir.

Gelen Bu dosyalar arasında Start yazan verinin üzerine geliyoruz faremiz ile sağa tıklayıp değiştir diyoruz

Değer verisi 3 olan yeri 4 olarak değiştiriyoruz ve tamam diyoruz sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak bilgisayarımızdaki usb bellek sınırlamasını engelmiş oluyoruz. Böylece Bilgisayarımıza bir başka kişiler tarafından takılan veya sizden habersizce flash bellek engelleme için bu verdiğim yolu adımları deneyebilirsiniz, Bununla ilgili ayrıca programlar mevcuttur. Ben programsız flash bellek engellemeyi sizlere anlatmaya çalıştım umarım bu konu içinize yaracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın