Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda Programlar Nasıl Kaldırılır?

2.726 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlar, Tablet, Akıllı Telefonlar veya el terminalleri ( pda ) bu tür cihazlar kullanılma bakımından programlara ihtiyaç vardır. Yani bir bilgisayar kendi başına bir şey ifade etmiyor, bilgisayarda İnternet’e girmek için web tarayıcı yüklemek gerekiyor, veya anlık mesajlaşma için skype tarzı programlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Bilgisayarda program nasıl kaldırılır? konusunda sizlere bilgi vermeden önce kısaca programlara ihtiyaç olduğunu söylemek istedim. Bilgisayarda programları kullanmıyorsunuz ve bu program kaldırma konusunda bu işlerde yenisiniz o zaman bizde yeni başlayanlar için program nasıl kaldırılır? program kaldırma ile ilgili bilgi vereceğiz. 

Bilgisayarda yüklü bir yazılımı kaldırmak için Programlar ayarından kaldırabiliriz. Program kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edelim. 

  • Başlat
  • Denetim Masası
  • Programlar ve Özellikler

bu alanda bilgisayarda yüklü programları bir arada görebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz programın üzerine gelerek fare yardımı ile sağ tuş ile “KALDIR” demeniz yeterli olacaktır. Bilgisayarda programa ait tüm dosyaları kaldıracaktır. Fakat bilgisayara yüklenen tüm dosyalar kayıt defteri düzenleyici’ne dosya atacağı için buralardaki çöp dosyaları CClenaer ile Program Artıklarını Temizle konulu yazıyı okuyun ve bu program ile program artık dosyalarını temizleyiniz. 

Program kaldır konusunda diğer bir yaşanan sorun, arka planda çalışan bir program varsa bunları kapatınız, eğer kapatmazsanız bilgisayardan programı kaldıramazsınız, o yüzden kaldırmak istediğiniz program arka planda çalışmasın görev yönetici üzerinden sonlandırın. 

Kaldırılması zor programlar vardır. Bilgisayardan kaldıramadığınız zor,güç programları üçüncü parti yazılımlar aracılığı ile kaldırabilirsiniz. Bu tür zor programları kaldırma konusunda zor programlar nasıl kaldırılır? yazısını okumanız yeterli olacaktır. Bilgisayarda işe yaramayan gereksiz programları kaldırmanızı tavsiye ederim, yüklediğiniz her program bilgisayara yük olacaktır ileri ki zamanda bilgisayarın yavaşlamasına sebep olacaktır ve 6 ayda bir formata ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın