Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara Wireless Kartı Nasıl Bağlanır

2.584 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu konumuzda bilgisayarımıza Wireless kartı ,yani Kablosuz Ethernet Kartı Nasıl bu konuda bilgi vermek istiyorum. Masa üstü bilgisayarlarınız kablolu ethernet kabloları ile bağlanarak internet girerler. Bu kartlar bilgisayarınızın Anakartı üzerinde onboard olarak gelirler.

anakart ethernet

Modem üzerinden gelen ethernet kablosu ile Anakart üzerinde bulunan ethernet bağlantı ile iletişim kurarlar. şimdi gelelim konumuza Masa üstü bilgisayarınızı kablosuz bağlantılı yapmak istiyorsunuz. Aldığınız Wriless adaptörünü nasıl bilgisayarımıza bağlarız.

Piyasada bulabileceğiniz muhtelif Adaptörler vardır. Bunların bağlantı şekli USB veya PCI şeklindedir. Sizin seçtiğiniz tercih ettiğiniz adaptörlere göre bağlantı yapabiliriz.

USB Wriless Adaptörler Nasıl Bağlanır ;

usb wriless adaptör1

Resimde görüldüğü gibi Usb Wriless adaptörünü bilgisayarımızın Usb Bağlantı kısmına takarak , kutu içerisinde bulunan Cd takarak bilgisayarınıza tanıtıyorsunuz,daha sonra Bağlantı ayarlarından kablosuz bağlantı ayarlarından Bağlantı anaktarlarını ayarak bağlanyorsunuz.

PCI Wriless Adaptörler Nasıl Bağlanır ;

pcı wriless adaptör

Yukarıda örnek Resimde ise Bağlantı şekli değişiktir,usb bağlantı kadar kolay görünmüyor olabilir , bu pcı  bağlantısında Bilgisayarın Arka kısmında Anakart üzerindeki pcı slot takılacaktır.

Daha sonra sürücüyü bilgisayarınıza tanıtarak  , Kablosuz bağlantılardan sinyali taratarak internete girebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın