Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara Uzaktan nasıl bağlanırım ?

627 views
Sponsorlu Bağlantılar

Uzakdaki bir bilgisayara bağlanıp bağlandığınız bilgisayarın Ekranı sizin bilgisayarında olup kontrolunu sağlayabilirsiniz  ve o bilgisayar üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz . Genelde bu yöntem IT Uzmanları tarafından diğer bilgisayarlar üzerinde aksilik olduğunda müdale etmek için kullanılır Ev kullanıcıları tarafından kullanılan basit yazılımlar vardır. Bunlardan kısaca Bahsedeceğim .

1- Uzakmasa Üstü Bağlantı ( RDP – Remote Desktop Protokol ) ;

Bu Bağlantı ile karşı bilgisayarın Ip adresini kullanıcı adını ve şifresini girerek bağlanabilirsiniz . Bu bağlantı Biraz uzmanlı istiyen bir bağlantı şekli olduğu için ev kullanıcılarına tavsiye etmiyorum.

https://ademocut.com/rdp-remote-desktop-protokol-uzak-masaustu-baglantisi-nedir-nasil-yapilir-adem-ocut/ adresi üzerinden rdp nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. 

2-Teamwiewer  :

Bu bağlantı şeklinde ise yazılımın iki tarafta yüklü olması gerekmektedir bağlantı yapmak için ID numarası ve şifreyi girmeniz gerekmektedir. Bu bağlantı ile Dosya aktarma yapabilir ve karşı bilgisayara müdale edebilirsiniz. Kullanması kolay bir yazılımdır. yazılımı “http://www.teamviewer.com/tr/” Burdan temin edebilirsiniz.

3-AMMYY

Bu Bağlantı şeklide aynı Teambiewer tarzı çalışmaktadır. Bunda ise Id numarasını girdiğinizde karşı tarafın bağlantı için okeylemesi gerekmektedir Bu yazılımı ise  “” http://www.ammyy.com/tr/ “”  temin edebilirsiniz.

yukarıda uzak masaüstü bağlantı programları ile bilgisayarınıza uzaktan bağlanarak acemi kullanıcılar için yardım edebilirsiniz, oldukça kullanışlı programlar işinize yaracaktır. sistem yöneticileri ve deneyimli kullanıcıların tavsiye ettiği programlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın