Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Sürücü Harfi nasıl değişir

239 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar sürücü harfi değiştirme işleminin nasıl yapıldığını bu makalemizde sizlere resimli anlatım ile bahsedeceğiz.

Bilgisayar işletim sistemi kurulduğunda genellikle işletim sistemi C: bölümü diğer adıyla partition kısmına biçimlenir ve yüklenmektedir. Bu istisna bir durum olarak farklı sürücüye de yanlışla yüklenebilmektedir.

Bizim bu konumuzda sürücü harfini değiştirme konumuzda bilgisayarın diskini belirleyen harfleri sonradan değiştirebileceğimizi biliyor muydunuz?

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi işletim sistemi yani günümüzde en çok yüklenen Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer eski sürümler Yerel Disk C: kısmında yüklü ve diğer harddisk bölümleri D, G, E gibi harfler atanmaktadır.

Önemli;

Bizde bu disk harfleri nasıl değiştirilir konusunda sizlere bilgi vererek anlatmaya çalışacağız. Bu harfler sadece disklerin adını temsil ettiği için fazla benim gibi takıntılı değilse kalabilir, eğer bu alanda programlar varsa düzgün çalışmayabilir. Çünkü program yolunu değiştireceğiz için program yolu bulunmayacaktır.

Şimdi harf yolu ve diskin bölüme ayrılmış harflerini sonradan değiştirmek için aşağıda adımlarla sizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

DİSK SÜRÜCÜ HARFİNİ DEĞİŞTİRME

Yukarıda video anlatım ile bilgisayarın yerel disk harf değiştirme konusunda anlatımını izlediniz. Yanlışla değişmiş disk harfini yukarıda verdiğimiz metotla disk harfi değiştirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Konumuz olan flash bellek sürücü harfi değiştirme, sabit disk harf değiştirme ile ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden yaşadığınız sorunları, hataları bize ileterek cevaplar alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın