Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Sistem Logo’su Nasıl Silinir?

2.944 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın Sistem Logosunu bazı programlar kullanarak oynayabilirsiniz. isterseniz kendinize ait logo ile bir bir sistem resmi yani logosu hazırlayabilirsiniz. Yani kısaca modifiye etmiş oluyorsunuz. Eğer daha önceden bir modifiye edilmiş bir bilgisayar aldınız veya bir kurulum cd ile sistem kurduğunuzda yada var olan sistem logosunu kaldırmak isterseniz veya değiştirmek isterseniz , Kayıt defteri aracılığı ile bunu değiştirebilirsiniz.

sistem logosu

 

Sistem Logosunu Görüntülemek için Bilgisayarım Simgesi üzerine Faremiz ile  Sağ tuş yapıyoruz ve Özellikler bölümüne giriyoruz. Diğer Bir adım ise Win + Break Tuşlarına basarak sistem logosunu görebiliyoruz.

Şimdi Sistem Logosunu Değiştirmek veya Kaldırmak için Kayıt Defterimizi açalım. Bunun için Win + R çalıştır penceresini açalım ve buraya regedit.exe yazalım.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OEMInformation Adımlarını takip ediyoruz ve sağ taraf’da logo yazılarını kaldırıyoruz.

Diğer Logo silmek için  C:\Windows\System32 içerisinde bmp uzantılı resimleri bulmak ve bunları silmeniz veya bu resimleri bir başka istediğiniz resim ile bmp uzantılı olmak şartı ile değiştirmeniz dir.

Eğer Bilgisayarınız Marka Bilgisayar gibi ise benim bilgisayardan örnek veriyorum. Asus marka bilgisayarımın markası olduğu için C:\windows\ASUS\ASUSlogo.bmp adresinden logoyu bulabilirsiniz. Sizde buna benzer casper veya başka bir markalı ise klasör içinde bulabilirsiniz.

Arama & Tags ;

Bilgisayarın logosunu değiştirme , Sistem logosu , Bilgisayarın Logosu nasıl değişir , Logo Değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın