Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Saati / Tarihi kendiliğinden değişiyor..!!

8.785 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar sorunlarından biride bilgisayar saati otomatik değişiyor, kendiliğinden değişiyor? gibi sorunlardan dolayı sizlerden gelen mesajlara cevap vermeye çalışacağız. Bilgisayarın saati kendi kendine neden değişir? bunun için ilk başta eğer tarih ve saat ayarı siz ayarlıyor ve bilgisayarı kapatıp tekrar açtığınızda değişiyorsa muhtemelen bios pili bittiği için olabileceğidir. 

Eğer bilgisayarı her açtığınızda bilgisayar tarih / saati kendiliğinde değişmesi pilin azalmasıdır yada bitmesidir. O zaman eski bios pili yerine yenisi bir saatçiden tedarik edip takmak olacaktır. Fakat sorun bios pilinden kaynaklı değil’de başka bir neden arıyorsanız,  internet saati sunucuyla otomatik güncellemesi nedeni ile oluşmaktadır. Bunu otomatik saatin kendiliğinden değişmesinin nedeni, Türkiye saati yaz saatinde kalması nedeniyle bulunduğumuz kış saatine göre ileride olması nedeniyle olmaktadır. 

 

Bilgisayar > Denetim Masası > Saat,Dil ve Bölge > Tarihi ve Saati Değiştirin > adımlarını takip ediyoruz veya görev çubuğunun sağ alt bölümünde saat üzerine fare ile basmanız yeterli olacaktır. İnternet Saat sekmesinden “İnternet saat sunucusuyla eşitle” yazan yerdeki onay işaretini saati ayarladıktan sonra kaldırın, böylece saat ayarladığınız şekli ile kalacaktır. Böylece otomatik kendiliğinden değişen tarihi veya saati düzeltmiş olacaksınız. bilgisayar saati geri alıyor konusunda sizlere en iyi metot olarak bu çözüm yolu önerebilir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayar Saati / Tarihi kendiliğinden değişiyor..!! (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın