Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde zil { çan } işareti nasıl yapılır?

1.394 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayar klavyesi kullanarak zil işareti veya diğer adıyla çan simgesi nasıl yapılır? Bunu sizlere bu makalemizde nasıl yapılır, nasıl yapılmış alakalı olarak bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bilgisayar da sıklıkla kullanılan özel işaretler, özel karakterler klavye üzerinde yerini almış iken klavyede olmayan semboller ise karakter eşlem tablosu veya ascii kod tablosu üzerinden yapma imkânı sunmaktadır.

Bu özel karakterlerden biride zil simgesi olarak lazım olan yerde kullanmak amaçlı olarak sizde anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz. Bizde bu konumuzda “karakter eşlem tablosu” üzerinden nasıl yapılacağına dair aşağıda adımlarla gerçekleştirme imanı sunacağız.

KLAVYEDE ZİL SİMGESİ NASIL YAPILIR?

Q Klavye veya F klavye kullanan kullanıcılar yapmak için karakter eşlem tablosunu kullanarak yapmaya çalışacağız.

  • Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açalım.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazarak “karakter eşlem tablosunu” açıyoruz.
  • Karakter eşlem penceresini bu şekilde açmaktayız.

Yukarıda adımlarla karakter eşlem penceresi açılmaktadır. Burada arayıp da bulamadığınız tüm özel karakterleri bir arada bulabilirsiniz.

Şimdi bize lazım olan biraz karmaşık gibi görünen bu simgelerin arasından çan sembolü veya zil sembolünü yapabilmek için gerekli olan uni code bulmak olacaktır.

Zil sembolü klavyede yapmak için Yazı Tipi “Wingdings” olarak ayarlayınız. Burada zil simgesi karakter kodu 0x25 olarak kolaylıkla bu alandan bulabilirsiniz.

Bu alandan buldunuz ve seç > kopya ile ister excel, word veya metin belgeleri içinde kullanabilir kopyala yapıştır ile tüm metin içeriklerine yapıştırabilirsiniz.

Bunu aynı zamanda excel içinde simgeler kısmından ve word içinde yine aynı simgeler kısmından da bu özel sembolü yapabilirsiniz. Eğer bunu websitenizde kullanacaksanız sayfamızdan kopyala yapıştır ile de direk olarak kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda klavyede zil işareti nasıl yapılır, çan sembolü konusunda sizlere gerekli bilgileri vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın