Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Klavyesinde Uçak ( ✈ ) İşareti Nasıl Yapılır ?

11.288 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda klavyede özel işaretler nasıl yapılır ? konusunda uçak simgesi , uçak işareti nasıl yapılır ? hakkında bilgi vereceğim. ✈ işareti , simgesi konu içinde dediğimiz gibi özel bir simgedir bu simge emoji simgesi olarak’da çıkmaktadır. Genelde akıllı cihazlar tablet , iphone veya android telefonlarda emoji klavyelerinde saten çıkmaktadır. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda sohbet’de kullanmak için uçak simgesini kopyala – copy ( ctrl+c ) ve yapıştır – paste ( ctrl+v ) tuşlarını kullanarak en pratik olarak kullanabilirsiniz.

klavyede-ucak-simgesi-nasil-yapilir

Özel Karakterleri birde Ascii Kod yardımı ile çıkartabilirsiniz. Bunun için Windows 10 İşletim sistemi için arama yerine karakter eşlemi yazarak kod tablosu açarak diğer Windows 7 sistemlerde Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlemi adımlarını takip ederek ascii karakter tabloya ulaşabilirsiniz.

emoji-ucak-simgesi-nasil-yapilir

 

Uçak Simgesinin ascii karakter kod karşılığı U+2708 olarak görünmektedir. Bu kodu seçerek buradan da kopyalama işlemini gerçekleştirerek word , txt , excel gibi yazı programlarında kullanıma açıktır.

Arama Tags & Etiket ;

uçak simgesi nasıl yapılır , uçak işareti nasıl klavye , uçak ikonu yapma , uçak emoji , klavyede uçak işareti , klavyede uçak simgesi , teyyare işareti , teyyare simgesi , jet uçak işareti , havaalanı , uçak bilet satış işareti , airplane , plane , aero , airship , How aircraft mark , how air icon , uçak smiley , airplane smiley

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayar Klavyesinde Uçak ( ✈ ) İşareti Nasıl Yapılır ? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın