Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde { ⏚ } topraklama işareti nasıl yapılır

316 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda topraklama işareti klavyede nasıl yapılır Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemi kullanan kullanıcılar için bilgi vermeye çalışacağız.

Elektrikçiler veya elektronikçilerin sıklıkla kullandığı terimler arasında topraklama sembolü yapmadan önce kısa bir önbilgi verdikten sonra bunu internet ortamından nasıl yapılabilmektedir. Bununla ilgili olarak paylaşımda bulunacağız.

Klavyede sıklıkla kullanılan işaretler, karakterler, semboller Ctrl, Alt, Alt Gr, Fn, Shift tuşları kullanılarak klavyemizde yapılmaktadır. Klavyede olmayan özel karakterler ise Windows tabanlı işletim sistemlerinde ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosunda yapılmaktadır.

Bu özel sembollerden biri olan topraklama simgesi yapmak için karakter eşlem tablosu kullanacağız. Şimdi bizde karakter eşlem tablosu kullanarak topraklama işareti klavyede kolaylıkla sizler için bilgi vererek aktaracağız.

PC KLAVYESİNDE TOPRAKLAMA SEMBOLÜ YAPMAK

Hali hazırda klavyede olmayan bu simgeyi yapmak için karakter eşlem tablosunu aktif ederek işe başlayalım.

Windows + R harfi tuşlarına birlikte basalım. Böylece çalıştır penceresi açılacaktır. Bu çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açalım.

Aşağıda gibi yüzlerce özel karakter, sembolün olduğu karakter eşlem tablosu açılacaktır. Şimdi sıra geldi topraklama işareti vektörel yapmak için bu tabloyu aktif hale getiriyoruz.

Yukarıda tabloda yeryüzü işareti veya Elektrikçiler için topraklama sembolü yapmak için aşağıda yönergeleri izleyin.

Yazı Tipi Segoe UI symbol olarak ayarlayınız. Gelişmiş görünüm kutusunu işaretleyin. Daha sonra topraklama işareti klavye kopyalamak için topraklama simgesi Unicode U+23DA karşılı gelmektedir.

Bu kodu Unicode’a git yazan yere 23DA olarak yazdığımızda topraklama sembolü buluyoruz. Daha sonra yine seç ve kopyala ile panoya kopyalıyoruz.

Daha sonra topraklama işareti Excel, Word, Metin belgesi ve web sitelerde, blog sayfanızda, ödevlerinizde projelerde kullanabilirsiniz.

Yok arkadaş ben bununla uğraşamam diyorsanız yukarıda alandan kopyala ve yapıştır ile yine Excel başta olmak üzere tüm istenilen alanlara kopyalamak suretiyle kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda elektrik topraklama işareti yapmak için kullanılan teknik yöntemleri vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sizde bize sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Sonsuzluk işareti yapma

TOPRAKLAMA NEDİR?

Elektrik dağılım ve iletimin olduğu yerlerde cihazlarda meydana gelebilecek kaçaklara karşı alınan tedbir çeşididir. Kısaca elektrik kaçağında bir iletken sayesinde bu elektrik kaçağının toprağa iletilmesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın