Sponsorlu Bağlantılar

Workstation ( İş İstasyonları ) Nedir?

1.607 views
Sponsorlu Bağlantılar

Çok Gelişmiş ve yüksel performanslı işlemcilere sahiplerdir Belirli görevleri yerine getirmek için uyarlanmış bilgisayarlardır. Üzerlerinde pc lerde olmayan iş ve performanslar için donanımlara sahiplerdir. Bir iş yerinde, fabrikada kullanılan sadece bir program, yazılıma tahsis edilmiş bilgisayarlara örnek verebiliriz. 

Bir muhasebe ofisinde kullanılan program olarak eta veya netsis muhasebe programı var diyelim, bu program sadece workstation sahip bilgisayara kuruluyor ve bu sunucuya kullanıcılar olarak lisanslı olarak kullanıcı sayısı kadar bağlantı yaparak hizmet vermesine en iyi örneği verebilirsiniz. Sadece tek bir amacı olan iş yüküne sahip bilgisayarlara iş istasyonu denilmektedir. 

Arama Tags;

workstation pc, workstation bilgisayar nedir, workstation laptop, workstation masaüstü, workstation computer , iş istasyonu nedir, iş istasyonu bilgisayarlar, workstation server

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın