Sponsorlu Bağlantılar

Server ( Sunucu ) Nedir – Server Çeşitleri Nelerdir?

511 views
Sponsorlu Bağlantılar

Başka Clientlere ( Kullanıcılara ) Ağ veya İnternet Üzerinden Hizmet üretmek amacıyla güçlü işlemci ve büyük ram ve disk boyutlarına sahip bilgisayarlardır. Bu bilgisayarlar yüksek donanım kapasitelerine sahip olabilecekleri gibi düşük maliyetli olarak sadece mail server veya yazıcı server gibi düşük işlerde kullanabilirler.

Server yani sunucular büyük fabrikalarda, banka, kamu veya iş yerlerin de sadece bir iş yükünü karşılamak için kullanılan bilgisayardır. Ayrıca bu servere bağlı kullanıcı yani terminal bilgisayarlar olabilir. 

Server Çeşitleri ;

  • Web Host Amaçlı Server
  • Şirket Amaçlı Server
  • Genel Amaçlı Server

yukarıda server kullanım amacıyla çeşitlilik gösterebilir. Bilgisayarda sadece bir site yayınlamak amaçlı olarak kullanabileceğiniz web host barındıran sunucular, şirketlerde ticari yazılımların yüklü olduğu sunucular ve genel amaçlı olarak sizin istekleriniz doğrultusunda hizmet veren sunucuları bu grup başlıkları altında ayırabiliriz.

günümüzde maliyet bakımından yüksek bir sunucuya sahip olmamak amacıyla sunucu kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Bu sunuculara aylık kira bedeli ödeyerek kiralamak mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın