Sponsorlu Bağlantılar

Apple Store’de satın alınan uygulamaları gizleme

1.134 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda satın alındıktan sonra tekrar geriye silinen uygulamaları apple store üzerinden gizleme konusunda siz takipçilere bilgiler vermeye çalışacağız. Bir uygulamayı iphone veya ipad cihazlardan yada ios farklı cihazından silmek için uygulamanın üzerine basılı olarak tuttuğunuz da X işareti ile telefondan kaldırabilirsiniz.

Fakat öyle bir şey var ki bu indirip tekrar kaldırdığınız uygulamalar apple store’de kayıt altında tutulmaktadır. Yani önceden kaldırdığınız, sildiğiniz uygulama geçmişini bu kısımdan görebilirsiniz.

Bizde bu konumuzda apple store’de satın alınan uygulamaları kaldırmak konusunda siz takipçilere nasıl gizlenir, nasıl saklanır bunu anlatmaya çalışacağız.

SATIN ALINAN UYGULAMALARI APPLE STORE’DEN GİZLEME

Önceden alınan uygulamaları gizlemek için iTunes programı üzerinden geçmişte satın alınan uygulamaları kaldıracağız.

 • iTunes programını açıyoruz.
 • Apple kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.
 • Hesap
 • Satın Alma Geçmişi
 • Gizlemek istediğiniz uygulamanın üzerine gelin ve sol köşesinde X ( gizle ) butona basınız.

MOBİL CİHAZLARDA UYGULAMA GİZLEME

Eğer bu işlem çalışmıyorsa mobil cihazlar üzerinden bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. İphone yada İpad üzerinden Apple Store içine giriniz.

 • Profiliniz üzerine basınız.
 • Satın Alınanlar
 • Satın aldığınız uygulamalar “Tümü” ve “Bu iphone’da olmayan” olarak iki farklı şekilde görülmektedir.
 • Gizlemek istediğiniz uygulama üzerine basılı tutarak sağdan sola çekin ve Gizle butonu ile uygulamayı gizleyebilirsiniz.

Böylece satın alınmış uygulamaları gizleyebilirsiniz. Bu konumuzda apple store’de uygulamalar nasıl gizlenir? Konusunda sizlere destek vermeye çalıştık bu konuyla alakalı olarak sorularınız için yorumlar kısmından tarafımıza sorunuzu gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Apple Store’de satın alınan uygulamaları gizleme (2 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Hocam merhaba, satın alınanlarda uygulamalar sağa sola çekilmiyor bende, İPhone 5s kullanıyorum o yüzden olabilir mi? Bu uygulamaları başka şekilde nasıl gizleyebilirim hocam teşekkürler!

 2. 4s için kaydırarak gizle seçeneğini görmek mümkün değil galiba. Bin defa deniyorum ama kaydırılmıyor ben de.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın